E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis
SAĞLIK BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ
Anasayfa

2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı Güz yarıyılı Ders Kayıtlarına İlişkin Duyuru

ORDU ÜNİVERSİTESİ

SAĞLIK BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ MÜDÜRLÜĞÜ

DERS KAYIT / KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİ

 

1-      Ders kayıt işlemleri 17 Eylül - 23 Eylül 2018 tarihleri arasında öğrenci bilgi sistemi üzerinden yapılacaktır. Bu tarihler arasında yeni kayıtlı öğrenciler (herhangi bir yükseköğrenim kurumuna kaydı bulunanlar hariç) harç ücreti ödemeden ders kayıtlarını yapacaklardır.

2-      2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılında yüksek lisans için 5. ve üzeri yarıyılı ve sonrasında kayıt yaptıracak öğrencilerimizin harç ücretlerini Ziraat Bankası Şubelerinden ve bankamatiklerinden öğrenci numaraları ile ödeme yaptıktan sonra ders kayıtlarını öğrenci bilgi sistemi üzerinden yapmaları gerekmektedir. HARÇ ÜCRETİ -129 TL’DİR.

3-      Ders kaydı için üniversitemiz web sayfamızda yer alan öğrenci bilgi siteminden giriş yapılacaktır.(şifre oluştururken baba adı büyük harfle girilmeli ve boş karakter olmamalı. Şifre oluşturma ekranında yer alan bilgilerin tamamı doldurulmalıdır)

4-      Sisteme giriş yaptıktan sonra açılan sayfada tam ekran yapılarak işlem yapılmaya başlanılacaktır. Dersler seçildikten sonra seçilenleri ekle butonuna basılarak işlem aşaması tamamlanır.

5-      Bu aşamadan sonra dersleri veren öğretim üyeleri seçilerek dersler danışman onayına gönderilecektir.

6-      17 Eylül – 27 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılacak Danışman onayı işlemi sonrası danışman tarafından çıktı alınacak, danışman ve öğrenci tarafından imzalanan kayıt formu danışman tarafından toplu olarak enstitü öğrenci işlerine teslim edilecektir.

 

NOT: 24 Eylül 2018 tarihinde dersler başlamaktadır.

 

UYARI:Sehven seçilen dersler ve/veya eksik seçilen derslerin düzenlenmesi ile ilgili işlemler 12 Ekim 2018 tarihine kadar öğrenciler tarafından yine öğrenci bilgi sistemi üzerinden “ders kayıt geri al” butonu kullanılarak Ders Ekle/Çıkart işlemi yapıldıktan sonra tekrar danışmana gönderilmelidir. İlgili danışmanın da gerekli inceleme ve düzeltmeleri yaptıktan sonra ders kaydını onaylaması gerekmektedir.

           

ÖNEMLİ: Özel Öğrenci uygulamasın kapsamında ders almak isteyen öğrenciler (lisans tamamlayan öğrenciler) 24 – 26 Eylül tarihleri arasında anabilim dalı başkanlıklarına başvurmaları gerekmektedir. Anabilim dalı önerisi ve enstitü yönetim kuruluyla onaylanan öğrenciler; ilgili formu (http://sabe.odu.edu.tr/index.php/posted/102) doldurup, ders kayıt ve ders ücreti ödeme işlemlerini yapmaları gerekmektedir.

 

Lisansüstü Eğitim-Öğretim Yönetmeliğin 10. maddesi gereği; Lisansüstü eğitime özel öğrenci olarak kaydolan öğrenciler, enstitü öğrencisi olmaya hak kazandıklarında, özel öğrenci olarak aldıkları dersleri (aktif öğrencilerin seçtiği dersler dahilinde) anabilim/anasanat dalı başkanlığının görüşü, enstitü yönetim kurulunun onayı ile lisansüstü eğitimini devam ettirdiği anabilim/anasanat dalında almakla yükümlü oldukları toplam ders kredisinin en çok %50’sine kadar saydırabilirler.

-Bilimsel araştırma ve yayın etiği konulu en az 1 zorunlu ders seçilmelidir.

-Ders seçim işlemi öğrencinin tercihi ve danışman onayı ile kesinleşir.

-Tez danışmanlığı ve uzmanlık alan dersi; danışman rehberliğinde 1. Yarıyıldan itibaren seçilmelidir.

-Mezuniyet için en az 7 ders/21 kredi ve 120 AKTS şartı sağlanmalıdır.

-2 yarıyılda en az seminer dahil 60 AKTS’lik ders alınmalıdır.

-4. Yarıyıl sonuna kadar ders aşaması tamamlanmalıdır.T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Merkez / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı